Szkolenie dotyczące sytuacji kryzysowych

Szklenie sytuacji kryzysowych: instruktor w mundurze prezentuje na ekranie w sali, słuchacze siedzą przed sceną.

 

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się szkolenie dla przedstawicieli gmin oraz sołectw, zorganizowane w ramach programu „Odporność gminy i sołectwa na wypadek zagrożeń bezpieczeństwa państwa” 

Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Opolu.

Podczas spotkania omówiono kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem i funkcjonowaniem administracji w sytuacjach kryzysowych, w tym:

- zapewnienie ciągłości działania administracji publicznej oraz kluczowych procesów państwa,
- bezpieczeństwo energetyczne,
- reagowanie na masowe, niekontrolowane migracje,
- zaopatrzenie w wodę i żywność,
- zdolność reagowania na zdarzenia z dużą liczbą ofiar,
- funkcjonowanie transportu cywilnego. 

Szkolenie stanowiło ważny element wzmacniania lokalnego systemu bezpieczeństwa oraz przygotowania samorządów na sytuacje nadzwyczajne.