Partnerski obóz młodzieżowy 2011 Uszyce- Landsberg zorganizowany przez Gminę Landsberg odbył się w dniach 1-8 sierpnia 2011 roku.

koniec tekstu promocyjnego

W obozie wzięła udział młodzież z Gminy Gorzów Śląski (40 uczetników) i z Gminy Landsberg (42 uczestników) oraz 11 osób kadry pedagogicznej. Miejscem obozu był Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Uszycach prowadzony przez Zgromadzenie Braci szkół Chrześcijańskich.
Uczestnicy zakwaterowani byli w namiotach dziesięcio lub dwunastoosobowych.

Na obozie zapewniono dzieciom atrakcyjny program, który dawał możliwość relaksu i wypoczynku. W trakcie obozu odbyło sie wiele imprez, które młodzież lubi i chętnie w nich uczestniczy: dyskoteki, ogniska.

Oprócz typowych zajęć programowych przewidzianych do zrealizowania na obozie przeprowadzono cykl zajęć sportowych (gra w piłkę nożną, piłke ręczną, itp.). Dzieci brały udział w wielu zajęciach sportowych, kulturalno- oświatowych i rekreacyjnych oraz uczyły się tańca nowoczesnego. Organizowane równiez były zajęcia kulturalne i plastyczne, podczas których dzieci malowały, rysowały, wykonywały robótki manualne. Obdbył się także Festiwal piosenki w języku polskim i w języku niemieckim, którego celem była integracja. Dzieci zintegrowały się, lepiej poznały, nawiązały nici przyjaźni, sympatii i koleżeństwa. 

Na wielką atrakcyjność obozu wpłynęły wycieczki po najbliższym regionie, podczas których młodziez ziwedzała m.in. młyn, piekarnię, Zakład Produkcyjno- Nasienny oraz Kościłpw. Wniebowzięcia NMP w Uszycach. Odbyło sie też kilka wycieczek autokarowych:
- miasto Gorzów Śląski (Kościoły, Zespół- Szklno- Gimnazjalny, Urząd Miejski),
- Cerpol- Kozowice, Publiczna Szkoła Podtsawowa w Kozłowicach, 
- Ośrodke ANPOL w Starym Olesnie,
- JuraPark  Krasiejów,
- Gród Rycerski w Byczynie.

W trakcie trwania obozu odbyły sie także warsztaty pomocy przedmedycznej, podczas których Pielęgniarka- Pani Krystyna kansy- Kucharz zapoznała uczestników z podstawowymi zabiegami ratowania życia i zdrowia poszkodowanego. 

Obóz dla wielu uczestników stanowił pierwszy wyjazd w życiu, a zwiedzanie nowych miejsc, zawiązane nowe znajomości i przejaźnie na stałe zapiszą sie we wspomnieniach obozowiczów i miejmy nadzieję, że nowe znajomości przetrwają długie lata. 

Na zakończenie obozy wręczono uczestnikom  dyplomy, okolicznościowe pamiątki, zdjęcie grupowe.        

Efektem obozowego spotkania jest przygotowanie dla młodego pokolenia nowych celów i atrakcyjnych perspektyw współpracy na przyszłość.
Równiez ważnym jest dla nas, aby nowe pokolenie stało się "elastyczne" w stosunku do Europy- dotyczy to władania językami partnerskimi, kooperacji i wymiany doswiadczeń z dziedziny szkolnictwa, nauki, kształcenia i wymiany oraz z dziedziny kultury, tradycji i historii. A im intensywniej zajmiemi się tymi dziedzinami, tym więcej to przyniesie efektów z obopólną korzyścią. Dlatego też na okres wakacji 2012 planowana jest kolejna edycja tego przedsięwzięcia- tym razem u partnerów z landsbergu.

DSC01257.jpeg
SDC17229.jpeg
OBÓZ1.jpeg
OBÓZ2.jpeg
OBÓZ3.jpeg
OBÓZ4.jpeg
OBÓZ5.jpeg
OBÓZ6.jpeg
OBÓZ7.jpeg
OBÓZ8.jpeg
OBÓZ9.jpeg
OBÓZ10.jpeg
OBÓZ11.jpeg
OBÓZ12.jpeg
OBÓZ1.jpeg
OBÓZ2.jpeg
OBÓZ3.jpeg
OBÓZ4.jpeg
OBÓZ5.jpeg
OBÓZ6.jpeg
OBÓZ6.jpeg
OBÓZ7.jpeg
OBÓZ8.jpeg
OBÓZ9.jpeg
OBÓZ10.jpeg
OBÓZ11.jpeg
OBÓZ12.jpeg
OBÓZ13.jpeg
OBÓZ14.jpeg
OBÓZ15.jpeg
OBÓZ16.jpeg
OBÓZ17.jpeg
OBÓZ18.jpeg
OBÓZ19.jpeg
OBÓZ20.jpeg
OBÓZ21.jpeg
OBÓZ22.jpeg
OBÓZ23.jpeg
OBÓZ24.jpeg
OBÓZ25.jpeg
OBÓZ26.jpeg
OBÓZ27.jpeg
OBÓZ28.jpeg
OBÓZ29.jpeg
OBÓZ30.jpeg
OBÓZ31.jpeg
OBÓZ32.jpeg