OTWARCIE ALUDESIGN

W dniu 4 listopada nodbyło się uroczyste otwarcie nowowybudowanego zakładu Aludesign w Gorzowie  Śląskim. Budowa nowej hali produkcyjnej trwała niespełna rok i  kosztowała około 16 mln zł a otrzymana przez firmę dotacja z Unii Europejskiej wynosiła ponad 5,5 mln zł. 

koniec tekstu promocyjnego

W dniu 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego zakładu Aludesign w Gorzowie  Śląskim. Budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 4800 m2  trwała niespełna rok i  kosztowała około 16 mln zł a otrzymana przez firmę dotacja z Unii Europejskiej wynosiła ponad 5,5 mln zł.

W zakładzie początkowo będą ulokowane działy narzędziowni oraz dział logistyki kolejnym etapem będzie montaż podzespołów.

W perspektywie 2-3 lat planuje się również przeniesienie działu odlewni aby wszystkie działy zakładu znajdowały się w jednym miejscu . Firma ma już gotową koncepcję rozbudowy zakładu i dokupioną drugą działkę jak informuje Marcus Vonhausen .

Dyrektor Jan Opioła poinformował, iż Aludesign zatrudnia w chwili obecnej 85 osób zaś docelowo zakład w Gorzowie Śląskim ma zatrudniać 165 osób.

[gallery,id_cms='31']