7-9 września 2012 roku

Przy udziale finansowych środków Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej

koniec tekstu promocyjnego

W drugi weekend wrzesnia  gościlismy w naszej Gminie 44. osobową delegację z partnerskiej Gminy Landsberg.

Jak zwylke czas wspólnie spędzony okazał się obopólnie owocny. Gości przyjęła społeczności sołectw Kobylej Góry i Pakoszowa w nowo wyremontowanej sali wiejskiej. Po przywitaniu odbył się wspólny poczęstunek, po czym goście udali się do swego miejsca zakwaterowania w Pawłowicach. W integracyjnej kolacji uczestniczyli nasi włodarze wraz z radnymi i cała delegatura z Landsberg.

Dnia następnego udaliśmy się wraz z naszymi gośćmi do Olesna (miasta powiatowego), by zwiedzić i zabaczyć to co miasto ma najcenniejsze i najciekawsze. Naszym przewodnikiem był pan Norbert Hober, przyjaciel i pracownik wydziału kultury Starostwa powiatowego w Oleśnie. Udaliśmy się również do oleskiego Muzeum.

Drugą część dnia spędzilismy wspólnie w Grodzie Rycerskim, gdzie braliśmy udział w zajęciach fakultatywnych oraz wspólnie czuestniczylismy w kolacji w stylu rycerskim. 

W niedzielę (09.09.2012) odbyły sie spotkania w podgrupach bedące we wzajemnym zainteresowaniu oraz prelekcje i społeczna integracja.

Zaplanowani prelegenci wygłosili przemowy o tematyce związanej z naszym partnerstwe, pocz czym pokazalismy naszym gościom naszych lokalnych przedsiębiorców zajmujących sie agroturystyką.

Instytucjonalne spotkanie partnerskie na podłożu kulturalnym Gmin Gorzów Śląski i Landsberg odbyło się przy udziale finansowych środków Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej.

FWPN LOGO.jpeg

1. GRÓD RYCERSKI.jpeg
9. GRÓD RYCERSKI.jpeg
14. GRÓD RYCERSKI.jpeg
19. GRÓD RYCERSKI.jpeg
24. GRÓD RYCERSKI.jpeg
38. GRÓD RYCERSKI.jpeg
47. GRÓD RYCERSKI.jpeg
58. GRÓD RYCERSKI.jpeg
65. GRÓD RYCERSKI.jpeg
89. GRÓD RYCERSKI.jpeg
107. GRÓD RYCERSKI.jpeg
124. GRÓD RYCERSKI.jpeg
126. GRÓD RYCERSKI.jpeg
130. GRÓD RYCERSKI.jpeg
131. GRÓD RYCERSKI.jpeg