02 lutego 2013 roku- Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii
04 lutego 2013 roku- Światowy Dzień Walki z Rakiem.

koniec tekstu promocyjnego

 

Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii
02 lutego 2013-01-25 roku
 
Opolskie Centrum Onkologii, przyłączając się do akcji Polskiej Unii Onkologii organizuje w sobotę 02 lutego 2013 roku Białą Sobotę, skupiając się wyłącznie na wykonywaniu badań przesiewowych (skryningowych) w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi.
Zapraszamy zatem wszystkie Opolanki z grupy skryningowej (w wieku od 50 do 69 lat), które w okresie ostatnich dwóch lat nie wykonały mammografii, do Pracowni Mammograficznej w Opolskim Centrum Onkologii.
Każda z badających się pań otrzyma w upominku parasol i kalendarz trójdzielny na 2013 rok!
Badania pań (ubezpieczonych w NFZ) będą wykonywane w godzinach od 8.00 do 14.00 w nowym pawilonie OCO (różowy budynek z „zielonymi oknami”). Przy rejestracji, która będzie czynna w godz. Od 7.00 do 13.45, należy okazać dowód osobisty.
 
04 lutego- ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM
 
Jak co roku od kilkunastu lat, 4 lutego obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień ten został ustanowiony w Paryżu w lutym 2000 roku na Światowym Szczycie Walki z Rakiem, zorganizowanym pod egid prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO. Spotkanie zakończyło się przyjęciem przez uczestników Karty Paryskiej, zobowiązującej rządy krajów świata, sygnatariuszy do stworzenia programów, zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.
 
Z tej okazji Polska Unia Onkologii w sobotę 2 lutego w większości ośrodków onkologicznych w Polsce organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Celem akcji jest promowanie zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, propagującego postawy prozdrowotne i czujność onkologiczną, w tym także profilaktykę wtórną, służącą wczesnemu wykrywaniu nowotworów, takich jak: rak piersi, rak szyjki macicy i rak jelita grubego.
Motywem przewodnim obchodów tegorocznego Światowego Dnia walki z rakiem jest postulat Polskiej Unii Onkologii oraz całego środowiska onkologów polskich o pilne, wspólne, intensywne działania na rzecz przygotowania nowej ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN), przewidzianym do realizacji na lata 2016-2030.