Patronat honorowy: Marszałek woj. Opolskiego – Andrzej Buła
Starosta Oleski – Stanisław Belka
Burmistrz Gorzowa Śląskiego – Artur Tomala

Patronat medialny: Polski Związek Tenisa Stołowego,
Nowa Trybuna Opolska,
Opolski Związek Tenisa Stołowego,
Redakcja Pingponga,
Magazyn Pingponga,
Tyski Tenis,
ool24pl,
Radio Ziemi Wieluńskiej,
Kulisy Powiatu Olesno-Kluczbork

Organizatorzy: Urząd Miejski Gorzów Śląski
Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Gorzów Śl.
LMKS „Piast” Gorzów Śl.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski dokonali: V-ce Starosta Oleski Roland Fabianek, Sekretarz Gminy Gorzów Śl. Marian Grajcarek, Z-ca Prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale okolicznościowe Mistrzostw Polski.

Wyniki końcowe:
Kategoria do 40 lat:
1m Przybylik Miłosz - Częstochowa śląskie
2m Jaźwiec Łukasz - Bolesławiec dolnośląskie
3m Jemielianowicz Sebastian - Goleniów zachodnio-pomorskie
4m Minda Michał - Częstochowa śląskie
5m Żubrowski Marek - Sieradz łódzkie
6m Chojnacki Rafał - Gorzów Wlk. lubuskie
7m Marciniak Zbigniew - Łódź łódzkie
8m Kałwak Sławomir - Gorzów Śl. opolskie
9m Kwaśniewicz Robert - Gorzów Wlk. Lubuskie
10m Chodorokowski Jacek - Sanniki mazowieckie

Kategoria 41-50 lat:
1m Janeczek Leszek - Pajęczno łódzkie
2m Pisarski Jarosław - Pielgrzymka dolnośląskie
3m Marszałek Jarosław - Częstochowa śląskie
4m Zimnowoda Robert - Praszka opolskie
5m Dorynek Grzegorz - Olesno opolskie

Kategoria 51-60 lat:
1m Haszcz Janusz - Częstochowa śląskie
2m Biedziuk Antoni - Szczecinek zachodnio-pomorskie
3m Mały Szczepan - Wołczyn opolskie
4m Korkosz Józef - Goleniów zachodnio-pomorskie
5m Będą Grzegorz - Łódź łódzkie
6m Dobrzykowski Leszek - Niechanowo wielkopolskie
7m Szłapa Stefan - Strzelce Opolskie opolskie
8m Baczyński Leszek - Wapno wielkopolskie
9m Czapliński Bronisław - Radłów opolskie
10m Bartosiński Jan - Wołczyn opolskie
11m Chudobski Jerzy - Częstochowa śląskie

Kategoria pow. 60 lat:
1m Podsiadły Henryk - Sanniki wielkopolskie
2m Olszowy Edmund - Gorzów Śl. opolskie
3m Nowak Kryspin - Gorzów Śl. opolskie
4m Nossol Józef - Walce opolskie
5m Tworkowski Zdzisław - Bielsk Podlaski podlaskie

Kobiety OPEN:
1m Marciniak Izabela - Łódź łódzkie
2m Pilawska-Błaut Agnieszka - Częstochowa śląskie
3m Jarosz Julia Paulina - Lubiszyn lubuskie

Kategoria OPEN:
1m Przybylik Miłosz - Częstochowa śląskie
2m Jemielianowicz Sebastian - Goleniów zachodnio-pomorskie
3m Minda Michał - Częstochowa śląskie
4m Haszcz Janusz - Częstochowa śląskie
5m Milde Adam - Gorzów Śl. opolskie
6m Żubrowski Marek - Sieradz łódzkie
7m Janeczek Leszek - Pajęczno łódzkie
8m Będą Grzegorz - Łódź łódzkie
9m Hanas Andrzej - Gorzów Śl. opolskie
10m Przygoda Jerzy - Kobyla Góra wielkopolskie
11m Szłapa Stefan - Strzelce Opolskie opolskie
12m Jaźwiec Łukasz - Bolesławiec dolnośląskie
13m Marciniak Zbigniew - Łódź łódzkie
14m Mały Szczepan - Wołczyn opolskie
15m Kałwak Sławomir - Gorzów Śl. opolskie
16m Korkosz Józef - Goleniów zachodnio-pomorskie
17m Wilk Marek - Gorzów Śl. opolskie
18m Chojnacki Rafał - Gorzów Wlk. lubuskie
19m Marciniak Izabela - Łódź łódzkie
20m Bartosiński Jan - Wołczyn opolskie
21m Pilawska-Błaut Agnieszka - Częstochowa śląskie
22m Jarosz Julia Paulina - Lubiszyn lubuskie
23m Podsiadły Henryk - Sanniki mazowieckie
24m Pisarski Jarosław - Pielgrzymka dolnośląskie
25m Baczyński Leszek - Wapno wielkopolskie
26m Dobrzykowski Leszek - Niechanowo wielkopolskie
27m Kwaśniewicz Robert - Gorzów Wlk. lubuskie

Kategoria VIP
1m Więckowski Kazimierz - Częstochowa
2m Wagner Grzegorz - Częstochowa
3m Skwara Krzysztof - Częstochowa
4m Gruszka Zbigniew - Gdańsk
5m Cieślak Jerzy - Częstochowa
6m Olszowy Edmund - Gorzów Śl.
7m Helmfridsson Tomas - Szwecja
8m Kleszcz Zdzisław - Olesno
9m Nossol Józef - Walce
10m Nowak Kryspin - Gorzów Śl.
11m Krajewski Bolesław - Szyszków
12m Gilowski Henryk - Gorzów Śl.
13m Hamela Roman - Szyszków
14m Marcinkiewicz Łukasz - Gorzów Wlk.
15m Marszałek Jarosław - Częstochowa

Najstarszy Zawodnik Mistrzostw: Henryk Podsiadły – Sanniki 73 lata

W turnieju udział wzięli: V-ce Prezydent Częstochowy Jarosław Marszałek,
V-ce Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Łukasz Marcinkiewicz
V-ce Marszałek woj. Opolskiego Roman Kolek

Za miejsca I-VIII zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, a za miejsca I-IV zawodnicy otrzymali nagrody oraz wszyscy uczestnicy dyplomy.

Nagrody ufundowali – Urząd Marszałkowski woj. Opolskiego, Starostwo Powiatowe Olesno, Urząd Miejski Gorzów Śl., Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna”.

Mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Uczestnicy przekazali słowa uznania za bardzo dobrą organizację i miłą atmosferę.

Sędziowie: Marek Wąs
Zdzisław Kleszcz

Kierownik turnieju: Edmund Olszowy

 

Wszystkim uczestnikom w imieniu Organizatorów serdecznie dziękuję
Burmistrz Gorzowa Śląskiego – Artur Tomala