W dniach 25.07- 01.08.2016 roku w Uszycach w Gminie Gorzów Śląski odbył się międzynarodowy Partnerski Obóz Młodzieżowy 2016 Gmin Gorzów Śląski (PL), Landsberg (DE), Fehérvárcsurgó (HU). W obozie uczestniczyło 29 dzieci z Polski, 13 dzieci z Niemiec oraz 29 dzieci z Węgier oraz 9 opiekunów.

Organizatorem kolony dla dzieci z trzech partnerskich państw była Gmina Gorzów Śląski, która na organizację tego przedsięwzięcia pozyskała środki finansowe z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. 

Program zajęć trójstronnego obozu partnerskiego umożliwił dzieciom poszerzenie słownictwa i doskonalenie języka obcego, poznanie kraju partnera, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

W trakcie obozu zorganizowane były następujące wycieczki autokarowe:
2 x do ośrodka w Bąkowie, gdzie dzieci miały zapewnione animacje i gry terenowe,
1 x do Grodu w Byczynie- zwiedzanie grodu oraz uczestnictwo w zajęciach, a także do Hali Widowiskowo- Sportowej w Gorzowie Śląskim, gdzie drużyny konkurowały ze sobą
w turnieju rekreacyjnym, halowej piłce nożnej oraz tenisie stołowym- rozdano puchary
i medale. Ponadto na terenie ośrodka w Uszycach odbywały się wszelakie zajęcia sportowo-rekreacyjne, muzyczne, taneczne, teatralne, plastyczne. Dwukrotnie zorganizowano tzw. podchody- gry terenowe, za co dzieci zostały nagrodzone medalami. Odbywały się również wieczorne dyskoteki mające na celu integrację uczestników obozu. W jeden wieczór na terenie ośrodka odbyły się zajęcia z Zumby z trenerem, w których uczestniczyły dzieci przebywające na obozie oraz gościnnie na zaproszenie mieszkanki Uszyc i Gminy Gorzów Śląski. 

Na zakończenie każdy uczestnik obozu otrzymał pamiątkowe zdjęcie oraz drobny upominek. Cele założone przez organizatorów zostały osiągnięte, a przeżyte chwile podczas obozu zostaną dzieciom na długo w pamięci.