KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA SPOT FILMOWY

KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA SPOT FILMOWY

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach kampanii społecznej „CZAD i OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ” organizuje konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla. Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w realizację działań mających na celu podniesienie świadomości społecznej o zagrożeniach pożarowych oraz związanych z utlenianiem się tlenku węgla. Wszelkie informacje o konkursie wraz z Regulaminem Konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.mswia.gov.pl w Aktualnościach. Prace należy wysyłać do 23 listopada 2016 roku na adres:

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i AdministracjI

ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa

z dopiskiem: „Ogień i Czad. Obudź czujność”

 

Wiesz, jak zachować się podczas pożaru? Masz świadomość, że czujka tlenku węgla może uratować życie?  Wiesz jak  rozpoznać  objawy zatrucia czadem? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Czad i ogień. Obudź czujność” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagraj spot, wyślij go do nas i wygraj konkurs!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący profilaktyki zatruć tlenkiem węgla i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Celem kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność” jest m.in. popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni nasza Komisja Konkursowa składająca się z ekspertów z MSWiA oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne:

Za zajęcie pierwszego miejsca – 5 000 zł,

Za zajęcie drugiego miejsca – 4 000 zł,

Za zajęcie trzeciego miejsca – 3 000 zł,

2 wyróżnienia po 1000 zł.

Zwycięskie spoty będą promowane również w mediach.

Termin składania prac upływa 23 listopada 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Komunikacji Społecznej MSWiA pod numerem telefonu 22 601 49 45 lub adresami e-mail: lukasz.ramatowski@mswia.gov.pl i Juliusz.karpinski@mswia.gov.pl