Nowy rok szkolny – nowa EKOKLASA

Plakat WFOSiGW w Opolu: „EKOKLASA urządzone w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Śląskim” – dofinansowanie i koszty.

Pusta sala lekcyjna z tablicą, rzędem krzeseł i umywalkami oraz oknem po prawej.

Nowocześnie urządzona szkolna kuchnia: ciemny aneks z zlewem i oknem, za nim widok na budynki i zieleń.Zestaw laboratoryjny na stole: zlewki i cylinder miarowy, probówki w stojaku oraz butla/zakrętka z gazem.

Pusta sala lekcyjna: rzędy stołów i krzeseł, tablica oraz okna z biurkiem i sprzętem laboratoryjnym na ławkach.Uczniowie w sali laboratoryjnej przy stołach wykonują doświadczenia z probówkami i sprzętem naukowym.

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Śląskim powstała EKOKLASA.

Do tej pory w największej gminnej placówce oświatowej nie było pracowni chemicznej z prawdziwego zdarzenia. Nauczyciele – mimo chęci – nie mogli z uczniami wykonywać chemicznych doświadczeń. Na szczęście to już przeszłość!

W czasie wakacji pracownia chemiczna przeszła generalny remont, prezentuje się pięknie. W centralnym punkcie EKOKLASY stanęło dygestorium chemiczne i potężny monitor interaktywny. Nowe są stoły, krzesła. Zakupiony został również sprzęt: mikroskopy, zestawy do doświadczeń chemicznych, odczynniki, szkło laboratoryjne. Innymi słowy: wszystko co pomoże uczniom poznać chemię od strony praktycznej, zajęcia będą bardziej atrakcyjne i bardziej przystępne.

 --------------------------------------------------------------

Nazwa zadania:

„EKOKLASA urządzona w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Śląskim”

Koszt kwalifikowalny zadania - 55 000,00 zł

Dofinansowanie z WFOŚiGW w Opolu - 50 000,00 zł

http://www.wfosigw.opole.pl/