W związku z przyznaniem Gminie Gorzów Śląski środków w ramach modułu 1 „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2020, Pan Adrian Czubak – Wojewoda Opolski zaprosił na uroczyste podpisanie umowy Pana Burmistrza Artura Tomalę oraz Panią Skarbnik Katarzynę Sówkę w obecności Pana Stanisława Szweda - Wiceministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w celu przekazania naszej Gminie środków.
Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w dniu 7 lipca 2020 r. o godz. 11.00 w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu.

Treść z grafiki:
Utworzenie żłobka „ISKI ERKA” w Gorzowie Śląskim w ramach programu „MALUCH+” 2020
- Dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”
- Nazwa i miejsce tworzonej instytucji: Żłobek „ISKIERKA”, ul. Chopina 6, 46-310 Gorzów Śląski
- Umowa nr 2/M1/DC/2020 z dnia 7 lipca 2020 roku
- Wartość całkowita zadania: 1.580.000,00 zł; dofinansowanie: 1.250.000,00 zł
- Utworzenie w 2020 roku 50 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
- Zakres rzeczowy inwestycji: wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie prac budowlanych, zakup wyposażenia, plac zabaw
- Termin wykonania zadania do dnia 31.12.2020 roku
- Termin otwarcia żłobka: styczeń 2021 roku

Treść z grafiki:
Promesa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla Gminy Gorzów Śląski
- 250 000 zł na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3
- Program: Maluch+ 2020








