Plac zabaw i siłownia w Kozłowicach

Kolejny plac zabaw w gminie oddany do użytku. Po Gorzowie są Kozłowice, ale to nie koniec… W następnej kolejności są Zdziechowice i Kobyla Góra, tam prace są już na ukończeniu.

 Wróćmy jednak do Kozłowic…

- Na zebraniu wiejskim rozmawialiśmy z panem burmistrzem Rafałem Kotarskim o stworzeniu mini centrum sportowo-rekreacyjnego w Kozłowicach, minął rok, jest gotowe, mamy je, z czego bardzo się cieszymy - mówi Ewa Foryta, sołtys Kozłowic. - Brakowało u nas ogólnodostępnego  placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, nie mówiąc już o siłowni zewnętrznej. W okresie wiosennym i letnim będzie przeżywać prawdziwe oblężenie.

 W tę inwestycję swój wkład ma również firma Cerpol-Kozłowice Sp. z o.o., która bezpłatnie użyczyła ciężkiego sprzętu i pomogła w przygotowaniu terenu. Szczególne podziękowania kierujmy do Radnego Pana Artura Kajkowskiego, który wspólnie z nami był mocno zaangażowany w tę inwestycję.  Podziękowania należą się również mieszkańcom Kozłowic. DZIĘKUJEMY!

 W skład placu zabaw wchodzą: zestaw zabawowy, uwielbiana przez dzieci tyrolka oraz dwie trampoliny. Siłownia zewnętrzna to trzy podwójne urządzenia: orbitrek i wioślarz, wyciąg górny i prasa nożna, narciarz i rower.

 W ramach tego zadania zamontowane zostały też : 2 ławki, 2 lampy solarne, nowe są też kosze. Tuż obok placu zabaw – na prośbę mieszkańców i rodziców – powstał parking dla samochodów, który sfinansowany został z budżetu gminy.