Syreny alarmowe

W dniu 1 sierpnia 2024r. o godzinie 17.00 na terenie Gminy Gorzów Śląski uruchomione zostaną syreny alarmowe w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ćwiczenia polegać będą na uruchomieniu jednominutowego ciągłego sygnału alarmowego. Włączenie syren nastąpi ze stanowisk kierowania jednostek organizacyjnych wymienionych w § 3 pkt 2-4 zarządzenia nr 106/2024 Wojewody Opolskiego w sprawie przeprowadzenia treningu wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach na terenie województwa opolskiego.